E-Mail Pazarlama Nedir ve Nasıl Yapılmalı

 

Genel olarak firmaların veya kişilerin ürün veya hizmetlerini pazarlamak için tanıtım mesajları ve kampanyalarının hedef kitleye e-posta yoluyla gönderilmesi diye tanımlanabilir.

E-Posta internet kullanıcıları için iş yerinde ve evde en yaygın olarak kullandıkları faliyet niteliğine gelmektedir.Bu olgu işletmeler açısından önemli bir pazarlama fırsatını da beraberinde getirmektedir.

Günümüzde pek çok işletme ,pazarlama faliyetlerini daha etkin, verimli, hızlı ve kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmek ,internet ortamından yararlanmak için e-posta pazarlama yöntemini önemli bir araç olarak kullanılmaktadır

E-Posta doğrudan pazarlamanın geleceği olarakta nitelendirilir.

Bu sistemin en avantajlı yönü maliyetidir diğer reklam araçlarının ( reklam,gazete, internet v.b ) fiyatı bu sistemle karşılaştırıldığında e-posta pazarlama (e-mail marketing) nın maliyeti yok denecek kadar azdır.

Avantajlarından biride kampanya ve tanıtımların geri dönüşlerinin raporlanabilir olmasıdır. Gönderilen mesajların ne kadarlık bir kısmının hedef kitleye ulaşıtığını veya görüntülendiğini , kaç kullanıcının linkleri takip ettiğini v.b bir çok detay raporlanabilir.

Neden E- Mail Pazarlama ?

Yapılan araştırmalara göre online tüketicilerin haftalık ortalama internet kullanım süreclerinin oldukça uzun olduğu gözükmektedir. Örneğin: E-Stats firmasının araştırmasına göre online tüketicilerin %32 si haftada 5 -10 saat , % 23 ü ise 11 saatten fazla internete bağlanmaktadır.

İnternete bağlanmakta öncelik amaçlardan biri e-posta almak veya göndermek olduğu göz önüne alındığında e-posta pazarlamanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Avantajlarından diğeri ise , işletmeler e-posta aracılığı ile hem mevcut müşterileri hemde potansiyel müşterilerine faliyetleri ile ilgili bilginin yanı sıra onların görüş , öneri ve şikayetlerini doğrudan yaygın ve hızlı bir şekilde öğrenme olanağına sahip olurlar

E- Mail Pazarlama Etkilimidir ?

Evet oldukça etkilidir , geri dönüşümleri diğer pazarlama araçlarına göre daha çok yüksektir. Çünkü mail hesabı olan kişiler günde en az 1 kez mailerini kontrol ederler ve buda sizin reklamınızla karşılaşma ihtimalini arttırır.

Başlıkların cekici olması durumunda en azından maili okuma isteği yaratabilir ve böylece vermek istediğimiz mesajı etkili bir şekilde gösterebiliriz

Kendi ülkemizden örnek vericek olursak İnsanların artık internet kullanma sıklığını düşünebilirsiniz . E-Mail pazarlaması günümüzün ve geleceğin en etkili pazarlama silahlarından biridir

Sonuç olarak internet kullanımın yaygınlaştığı günümüz dünyasında internet ortamının olanaklarından yararlanmaları çok faydalı olacaktır.

email pazarlama

 

Peki E- Mail Pazarlama Nasıl yapılmalı ?

"Konu" Satırı açıkça belirlenmelidir.

Hedef kitleye gönderilecek olan mesaj fırsat içermeli

Mesajta fazla cümle kullanmamalı kısa tutulmalı

Mesaj açıklayıcı , net ve kesin olmalı ki kullanıcı baktığı zaman mesajı almalı

Mesajlarda kesinlikle büyük harfler kullanılmamalı- Bu internetten bağırmakla eş anlamlıdır

Gönderilen mesajta kullanıcı için bir şeyler sunabilirsiniz ( ödüllü yarışma, hediye olabilir )

Mesajlar görsel açıdan kolay okunabilmeli ,yazı karakterleri ne büyük nede küçük olmalı

Mesaj için doğru zamanı beklemek çok önemli Fırsat ve kampanyalar olmalı

Bir kullanıcı daha önceden alışveriş yaptığı mağaza veya siteye artık eskisi kadar gitmiyorsa , müşteriyi geri kazanmak için cazip bir alışveriş veya alışveriş kuponu içeren bir mesaj gönderiebilir.

 
Toplu Mail Adresleri
400.000 Adet Sektörel ve Kişisel Güncel Mail Adresi
toplu mail adresleri

 

2013 Mayıs ayında güncellenen bu mail datası toplam olarak 400.000 adet mail içermektedir. Paket içeriğinde sektörel firma mail adresleride bulunmaktadır. Türkiye geneli bir mail datası olan bu mailler hem kişiler hemde firmaları içermektedir.

2 si 1 Arada Kampanyası
 

Toplu Mail adresi paketi alana toplu mail gönderme proğramı hediye, bu büyük fırsat kaçırılma

 

KISA BİR SÜRE İÇİN HEPSİ BİR ARADA SADECE 60 TL

Ödeme Seçenekleri
 
 
Pay-Pal Ödeme
Banka Hesabına
akbank logo TR81 0004 6000 2088 8000 2236 92
   
garanti logo TR31 0006 2001 0170 0006 6956 44
Hesap Sahibi Göktuğ ÖZIŞIK

 

 

Bilyoner Hesabına Ödeme

Hesap No : 152 44 536

Hesap Sahibi : GÖK*** ÖZI***

 

Mail Adresleri Dosya Görüntüsü

mail adresleri

Toplu Mail Gönderme Proğramı Görseli

mail gonderme

 

Toplumail gönderme proğramının dili türkçe dir. yapabildiklerinizden bazıların ;

  • Kendinize mail grupları oluşturabilir , başka bir txt veya excel formatındaki mail adreslerini proğramdaki mail gruplarına ekleyebilirsiniz
  • Html formatında hazırlanan mail taslaklarını gönderebilisiniz,
  • Belirli zaman aralıkları ve bekleme süreleriyle mail gönderebilisiniz,
  • Gönderilen maillerin başarılı olup olmadığını görebilirsiniz
  • Mail taslaklarını proğrama kayıt edebilir , daha sonra tekrar gönderebilirsiniz

2 si 1 arada kampanyası ile hem toplu mail arşiviniz hemde göndermek için proğramına sahip olursunuz, mail gönderme proğramının kurulum dosyasıda gönderilecekti.

Not : Ödeme seçeneklerinden Banka Havalesi veya Bilyoner Hesabına ödeme yapıldığında iletişim formu doldurup bilgi verdğinizde siparişiniz hızlı bir şekilde mail adresinize gönderilecektir.
 
Etiketler : Email pazarlama, E-mail marketing nedir, Nasıl E-mail pazarlama yapılır, E-mail pazarlama mesajı nasıl olmalı, toplu mail adresleri, ücretsiz toplu mail gönderim proğramı
 
Büyük Fırsat!

Toplu Mail Gönderme Proğramı Hediye.

Toplu mail adresi paketimizden satın alan müşterilerimize kısa süreliğine tamamı

Türkçe arayüzlü kullanışlı toplu mail gönderme proğramı hediye
2 Ürün tek fiyatına

Bu Fırsat Kaçmaz. E-Mail Pazarlama sayfamızdan ürün detayını inceleyebilirsiniz.
X

Yazı Yazarak Para Kazanın

Sizde makale ve yazı yazarak para kazanabilirsiniz, Yaklaşık 30 dakika da hazırladığınız bir makale içeriğinden 8 ile 15 TL arasında bir ücret kazanın 39 TL değerindeki bu kitap eğitim seti alana hediye . Eğitim Seti sayfamızı inceleyiniz
X
Hoşgeldiniz!

Sitemizde,sizlere hizmet edebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sitemizi mümkün olduğunca güncel tutuyoruz.

Beğenmeniz dileğiyle...
X